Lazdynų Pelėda

Spektaklis apie Lazdynų Pelėdą – tai kūrinys, apimantis dviejų šiuo slapyvardžiu pasirašiusių rašytojų, seserų Ivanauskaičių biografinius faktus ir kūrybos ištraukas. Lazdynų Pelėda (rašytojos Sofija Ivanauskaitė-Pšibiliauskienė (1867–1926) ir Marija Ivanauskaitė-Lastauskienė (1872–1957)) – talentingos kūrėjos, to laikmečio feministės, rašiusios apie bajorišką dvaro kultūrą, to meto aktualias temas ir moterų vaidmenį. Spektaklis – tai dviejų žinomų aktorių, Neringos Varnelytės ir Vitalijos Mockevičiūtės, iniciatyva užgimęs projektas, kalbantis apie lietuvių literatūros klasiką jaunimui aktualia kalba.
„Iš negausių išlikusių seserų biografijos detalių norėjome atkurti jų sudėtingo, moteriškai liūdno (abiejų seserų šeimos iširo), bet literatūrine kūryba ir veiklos prasmę intriguojančio gyvenimo vaizdą. Įdomu panagrinėti faktus ir pamėginti pažvelgti giliau ir išsamiau, kokią vietą seserų kūrybiniame ir asmeniniame gyvenime užėmė lietuvių kultūros šviesulys Povilas Višinskis, turėjęs nemenkos įtakos Žemaitės ir Šatrijos Raganos asmenybėms bei kūrybai.

Spektaklio režisierės ir aktorės – Neringa Varnelytė ir Vitalija Mockevičiūtė. Spektaklį lydi gyva muzika – fleita groja Žibutė Valkaitytė.